O nas

Ekologiczne budownictwo drewniane staje się coraz bardziej modne i popularne w Polsce. Drewno jako materiał budowlany jest materiałem odnawialnym i może służyć z powodzeniem do budowy nie tylko domów ale również bloków mieszkalnych, biur, budynków użyteczności publicznej, przedszkoli i szkół.

Materiały drewnopochodne są doskonałym izolatorem ciepła, co oznacza, że ​​budynki zbudowane z drewna są bardziej energooszczędne niż tradycyjne budynki murowane. W związku z tym właściciele budynków drewnianych mogą cieszyć się niskim rachunkami za energię niezbędną do ogrzania oraz schłodzenia budynku.

Jednym z głównych atutów drewna jako materiału budowlanego jest jego niski wpływ na środowisko szczególnie w zakresie emisji dwutlenku węgla. CO2 jest pochłaniany przez drzewa i przechowywany w postaci węgla. Dwutlenek węgla jest również związany w gotowych produktach z drewna. Jest on uwalniany ponownie dopiero po zakończeniu okresu użytkowania (np. poprzez recykling, termiczny) i powraca do cyklu, obiegu w przyrodzie. Dzięki tym unikalnym cechą produkcja materiałów budowalnych z drewna jest mniej uciążliwa dla środowiska niż tradycyjnego budulca jakim jest beton, cegła, ceramika.

Najwydajniejszym sposobem wykorzystania drewna w budownictwie jest technologia budownictwa prefabrykowanego.

SPECTERM – Budowa domów prefabrykowanych

Oferowane przez naszą firmę energooszczędne domy z prefabrykatów wykonywane są w oparciu o założenia systemu budowlanego Steico. Materiały budowalne Steico ukierunkowane są na ekologię, zdrowie, komfort, innowacje.

W budowie stosujemy wyłącznie certyfikowane, ekologiczne materiały izolacyjne wytarzane z naturalnych włókien drzewnych, które w okresie zimowym efektywnie izolują ściany zewnętrzne i dach budynku, natomiast latem chronią przed ciepłem zewnętrznym. Całkowita dyfuzyjności materiału umożliwia oddychanie ścian, przez co uzyskujemy wysoki komfort pomieszczeń wewnątrz budynku, a powstały klimat sprzyja również alergikom. Stosowana technologia pozwala na wykorzystanie do ogrzewania każdego źródła ogrzewania. Dowolnego wykończenia dla elewacji zewnętrznej czy pokrycia dachowego.

Elementami składowymi systemu są produkty z drewnopochodne, które pozbawione są wad drewna litego

Fornir klejony warstwowo (LVL) – bardzo wytrzymały, znormalizowany materiał konstrukcyjny

Belki dwuteowe – elementy konstrukcyjny niwelujący oddziaływanie mostków termicznych

Drewnopochodne materiały izolacyjne – ekologiczne, przyjazne człowiekowi

Głównymi zaletami technologii są:

  • szczegółowa profesjonalnie opracowana dokumentacja techniczna z której możemy skorzystać na każdym etapie budowy
  • wysoka jakość i precyzja wykonania poprzez wykorzystanie zautomatyzowanych linii produkcyjnych do wykonania elementów prefabrykowanych
  • szybkość budowy – konstrukcja budynku jest dostarczana na budowę na naczepach i montowana w kilka dni przy użyciu dźwigu

SPECTERM działa na rynku już od ponad 15 lat nieustannie zbierając doświadczenia i zwiększając zakres oferowanych usług. W naszej firmie można również zakupić pełen asortyment produktów firmy Steico. Realizujemy dostawy paletowe oraz cało samochodowe w oparciu o magazyn centralny oraz własną powierzchnię magazynową.

Dodatkowy zakres usług oferowany przez naszą firmę to:

  • Sprzedaż materiałów drewnopochodnych firmy Steico
  • Usługi zadmuchu izolacji z włókna drzewnego oraz celulozy w przegrody ścian, dachów i poddasza nieużytkowe.
  • Doradztwo techniczne w zakresie zastosowania materiałów z drewna litego oraz systemu budowlanego Steico
  • Projekty wykonawcze dla konstrukcji drewnianych szkieletowych i prefabrykowanych
  • Statyka konstrukcji drewnianych dla budynków szkieletowych i prefabrykowanych
  • Sprzedaż i montaż stolarki otworowej w standardzie energooszczędnym i pasywnym
  • Projektowanie i wykonawstwo płyt fundamentowych dla konstrukcji drewnianych

Zapraszamy do współpracy.

projekt i wykonanie: CreativeHeads.pl