Chcesz ocieplić poddasze? Nie wiesz jak to zrobić? Jaki materiał izolacyjny wybrać?

Wełna drzewna jest materiałem bardzo uniwersalnym. Można ją wykorzystywać w nowym i starym budownictwie, w piwnicach, garażach, halach przemysłowych i produkcyjnych.

W Polsce do docieplenia dachów stosuje się różne materiały. Jednak ułańska fantazja Polaków jest znana i często w naszych dachach pojawiają się materiały, które w krajach na zachodzie Europy nie są dopuszczone do stosowania ‼️ Oczywiście wynika to z ich niskiej ceny zakupu, a w wydatny sposób przekłada się na niski komfort użytkowania domu na przestrzeni lat.

Doskonałym materiałem dociepleniowym jest wełna drzewna firmy STEICO, produkowana z naturalnego włókna drzewnego. Izolacja ta czerpie swoje właściwości z naturalnych zalet drewna i podobnie jak drewno ma charakter higroskopijny. Potrafi zatem magazynować i odprowadzać nadmiar wilgoci, bez utraty właściwości izolacyjnych. To bardzo rzadka zdolność materiałów izolacyjnych, występująca tylko w przypadku włókien naturalnych, jak np. drewno. Można ją wykorzystać w nowych obiektach, jak i modernizując starsze.

Ocieplenie budynku wełną drzewną można wykonać poprzez wdmuchanie przy pomocy maszyn zadmuchowych firmy Cool Machines.  Model CM-1500 HP z podwójną dmuchawą oraz wieloma opcjami i funkcjami idealnie sprawdzi się przy wykonywaniu docieplenia budynku sypkim materiałem izolacyjnym. Jest bardziej wydajny niż inna maszyna o podobnym rozmiarze. Model CM -1500 HP doskonale radzi sobie z wymagającym materiałem izolacyjnym takim jak wełna drzewna firmy STEICO.

Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego w postaci sypkiej to idealne rozwiązanie i mało inwazyjne w porównaniu do innych metod dociepleniowych.

projekt i wykonanie: CreativeHeads.pl