Technologia

Drogi czytelniku.

Niezwykle nam miło, że zainteresowała Cię nasza strona internetowa. Jeżeli poszukujesz nowoczesnego, precyzyjnie wykonanego budynku lub jeżeli po prostu interesuje Cię budownictwo drewniane szkieletowe to poniżej znajdziesz dużo ciekawych informacji.

Domy, które budujemy przeznaczone są dla ludzi ceniących sobie wysoki komfort mieszkania w połączeniu z niskimi kosztami utrzymania budynku zarówno w sezonie grzewczym zimą, jak również w upalne dni latem. Możemy osiągnąć te cele używając tylko najlepszych materiałów i najnowocześniejszych technologii. Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników oraz kontakty i wsparcie czołowych europejskich producentów, pozwoliły na dopracowanie najdrobniejszych szczegółów w poszczególnych etapach budowy.

Stosujemy TYLKO sprawdzone materiały i konkretne rozwiązania rekomendowane przez producentów materiałów do budownictwa drewnianego szkieletowego.

Jeżeli nam zaufacie przeprowadzimy Was przez wszystkie etapy budowy i osiągniemy wspólnie sukces w postaci wymarzonego miejsca do życia, pracy i wypoczynku.

W budynku o konstrukcji szkieletowej drewnianej niezwykle ważny jest układ warstw w ścianach, stropie i dachu. Prawidłowo zastosowane materiały zapewniają to na czym najbardziej nam zależy:

  1. Oszczędność energii zimą;
  2. Przyjemny chłód latem bez klimatyzacji;
  3. Otwartość dyfuzyjna zapewniająca trwałość wszystkich warstw;
  4. Szczelność powietrzną dzięki której nie ucieka ciepłe powietrze, nie wnika zimne, nie przedostaje się para wodna;
  5. Materiały o odpowiednich właściwościach akustycznych zapewniają ciszę w pomieszczeniach

KONCEPCJA, WYCENA, PROJEKT

Budownictwo drewniane daje możliwość niemalże dowolnego kształtowania bryły budynku. Może to być dom bardzo nowoczesny lub tradycyjny. Parterowy lub kilkukondygnacyjny.
Stopień skomplikowania bryły budynku ma jednak duży wpływ zarówno na koszt samej inwestycji jak i na opłaty związane z późniejszą eksploatacją.

Naszym klientom pomagamy już na etapie wyboru kształtu i wielkości domu. Współpracujące z nami biura architektoniczne mogą przygotować dla Państwa projekt indywidualny jak i wykonać adaptację projektu w innej technologii.

KONSTRUKTOR biegle znający budownictwo w systemie STEICO wykona szczegółowe obliczenia wytrzymałościowe oraz zrobi projekt statyczno-konstrukcyjny Państwa budynku.
Następnie technolog narysuje każdą ścianę zarówno zewnętrzną nośną jak i działową, strop i dach. Przeprowadzi przez nie w bezpieczny sposób instalacje wodne, kanalizacyjne, elektryczne, wentylacyjne oraz kominowe.

Tylko taka kolejność działań, współpraca INWESTORA, Architekta, Konstruktora i Technologa oraz ich wieloletnie doświadczenie pozwoli na osiągnięcie 100% satysfakcji, bez dodatkowych kosztów i niespodzianek na placu budowy.

Podczas projektowania budynku korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi i programów komputerowych.

U-wert – do obliczeń cieplno-wilgotnościowych pokazuje nam współczynnik przenikania ciepła „U” z uwzględnieniem elementów konstrukcyjnych. Pomaga właściwie dobrać warstwy tak aby budynek nie nagrzewał się w okresie letnim oraz aby przegrody były otwarte dyfuzyjnie tzn. nie dochodziło do kondensacji pary wodnej wewnątrz. Jeżeli Inwestor chce wybudować dom Pasywny lub energooszczędny korzystamy z programu PHPP do projektowania budynków pasywnych, który otrzymaliśmy z Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Od kilku lat korzystamy ze specjalistycznych oprogramowań do projektowania konstrukcji drewnianych firmy Nussreiner. Dzięki czemu mamy możliwość projektowania różnorodnych konstrukcji m.in. domy szkieletowe, dachy, moduły prefabrykowane, stropy drewniane, więźby dachowe i wiązary.

PŁYTA FUNDAMENTOWA

Budynki należy wznosić na płycie fundamentowej. Jednak zanim ona powstanie zlecamy specjalistycznej firmie badania gruntu pozwalające ocenić jakie są warstwy podłoża oraz jak należy je przygotować pod płytą fundamentową. Do izolacji pionowej i poziomej płyty fundamentowej stosować należy wyłącznie styropian ekstrudowany XPS o bardzo dużej wytrzymałości na ściskanie. Tylko taki izolator dzięki temu, że nie wchłania wody, zapewnia 100 % hydroizolację oraz trwałość całego fundamentu.

Przykładowy schemat przekroju gruntu opracowany przez specjalistyczną firmę. Po wymianie gruntu rodzimego na piasek o odpowiedniej granulacji zlecamy przeprowadzenie badania stopnia zagęszczenie podłoża. Tak szczegółowa kontrola oraz pisemny raport od niezależnej firmy daje gwarancję jakości wykonania fundamentu.

Płyta fundamentowa zbrojona jest podwójnie. Zapewnia to zbrojenie stalowe pod ścianami nośnymi, oraz stalowe poziome, a także zbrojenie rozproszone poprawiające wytrzymałość betonu.

PREFABRYKACJA ŚCIANY ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE

Ściany budynku prefabrykujemy, tzn. w hali produkcyjnej budujemy ściany zewnętrzne, wewnętrzne nośne, oraz działowe.

Prefabrykacja to jedyny sposób aby zapewnić precyzję i dokładność wykonania najdrobniejszych elementów ścian. Począwszy od dokładności wykonania konstrukcji, skrupulatnego wykonania izolacji, ułożenia paroizolacji oraz wszelkich instalacji technicznych, które będą znajdowały się w budynku.

Następnie ściana zabezpieczona jest odpowiednimi materiałami tak aby można ją transportować i aby była odporna na zmienną i kapryśną pogodę.

MONTAŻ NA PLACU BUDOWY

Sprawny montaż na placu budowy wszystkich sprefabrykowanych wcześniej elementów ma olbrzymi wpływ zarówno na czas i koszty procesu budowlanego jak i na jakość wykonania budynku.

Tylko doświadczony personel może sprawnie wykonać takie prace. Dźwig najczęściej zabiera ściany bezpośrednio z samochodu i ustawia we wcześniej zaplanowanym miejscu z milimetrową dokładnością.

STROP

Strop stanowi bardzo ważny element budynku o konstrukcji drewnianej. Jest częścią łączącą ściany, ale w nim również znajdują się często belki nośne podtrzymujące słupy dachu i schody. Jego sztywność oraz prawidłowo dobrane warstwy decydują o właściwej izolacji akustycznej i komforcie użytkowania budynku. W stropie również należy wcześniej przewidzieć miejsce na przeprowadzenie instalacji technicznych i kanałów wentylacyjnych. Należy go zatem bardzo dokładnie policzyć od względem konstrukcyjnym i akustycznym. Nasi konstruktorzy mają bardzo duże doświadczenie w zagadnieniach związanych ze stropami z belek dwuteowych.

DACH

Dach stanowi osłonę wszystkich pozostałych części budynku. Do jego bodowy wykorzystujemy drewno suszone technicznie, ale przede wszystkim STEICO LVL czyli drewno klejone warstwowo z fornirów, które jest jeszcze raz tak wytrzymałe jak drewno o klasie C24. Pozwala to na znaczne zmniejszenie przekrojów głównych elementów konstrukcyjnych i wzmacnia i usztywnia dach. Krokwie wykonujemy z belek STEICO LVL co daje w rezultacie wystarczająco dużo miejsc na izolację termiczną i idealną płaszczyznę połci dachowej. Dzięki belkom oraz izolacji na krokwiowej wyeliminowane są też liniowe mostki termiczne co ogranicza zużycie energii zimą na ogrzewanie a latem na chłodzenie budynku.

Zapraszamy do zakładki realizacje.

projekt i wykonanie: CreativeHeads.pl